PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Agnieszka Muszyńska

Realizacje

Aranżacja wnętrz domu, Wrocław

 

Elegancki dom dla czteroosobowej rodziny został urządzony w prostym, minimalistycznym stylu z myślą o wygodzie i komforcie.

Na powierzchnie parteru tego domu jednorodzinnego położonego niedaleko miasta Wrocław składają się pomieszczenia hollu, łazienki, salonu, kuchni oraz jadalni. 

Przestronne wnętrza zostały zaaranżowane i utrzymane w stonowanej kolorystyce biało-czarno-brązowo-beżowej z użyciem metalowych, srebrnych elementów dekoracyjnych i oświetlenia.. Białe fronty szafek kuchennych stanowią doskonały i wyrazisty kontrast dla czarnych granitowych blatów oraz jasnej, gresowej płytki podłogowej.

Prosta, jasna bryła kominka na ścianie oddzielającej kuchnie od jadalni jest jedną z opcji którą zaproponował architekt wnętrz. Nowoczesna kuchnia bogato wyposażona w szafki spełnia swe zadanie i funkcje dla pani domu która uwielbia piec i gotować i dzięki dużej powierzchni może swobodnie realizować swoje najbardziej wymyślne pomysły. Model lampy Aqua Ell, Artemide został ujęty w tym projekcie wnętrz i aranżacji i zachwyca swym wyrafinowanym, futurystycznym ,misternym kształtem dodając blasku tej kuchni.

Biała kolorystyka ścian salonu,kuchni oraz jadalni współgra z dębową deską parkietową .

Aranżacja wnętrz tego domu została starannie przemyślana i zaplanowana w relacjach architekt wnętrz-inwestorzy dzięki czemu został uniknięty efekt przypadkowości doboru poszczególnych mebli, dekoracji lub innych ważnych elementów.

Architektura wnętrz tego domu jest doskonałym przykładem na zgrabne zestawienie poszczególnych elementów oświetlenia jakimi są lampy sufitowe, podłogowe, punktowe oraz LED wkomponowane w sufity podwieszane.

Ciepłe światło lampy podłogowej  Rosy Angelis projektu kultowego Philippe Starck, słynnej na całym świecie włoskiej firmy Flos w połączeniu z jasno beżową niemal białą tapicerką  sofy i fotela  stanowi spójną całość tej koncepcji salonu. Meble wykonane z płyty lakierowanej ,łatwe do utrzymania w czystości w biało-czarnej kolorystyce składają się na ten projekt  wnętrz pokoju dziennego.

Transparantne krzesła Ghost w jadalni to przeciwstawna dla prostej, surowej, czarnej bryły stołu Meridiani. Srebrna, szklana kula lampy projektu brytyjskiego projektanta Tom Dixon współgra ze stalowym designerskim zegarem  ściennym oraz balustradą  schodów. Aranżacja wnętrz oparta na klasycznych, prostych zestawieniach kolorów oraz brył zdaje swój egzamin przy wielu realizacjach zarówno domów, mieszkań jak i pomieszczeń biurowych.

 

 

 

« powrót

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moimi dotychczasowymi realizacjami aranżacji wnętrz mieszkań,domów,restauracji,spa, gabinetów, sklepów.Architektura wnętrz jest ciekawą dziedziną z niekończącą się liczbą pomysłów jak możliwości na zaskakujące,unikalne obiekty, mieszkania.Niezależnie od budżetu,wielkości mieszkania,domu, restauracji, baru przy odrobinie kreatywności i inwencji zawsze mamy okazję na osiągnięcie wymarzonego efektu.Zadowolenie z końcowego efektu,możliwość swobodnego poruszania się, relaks,wygoda w przyszłym użytkowaniu upragnionego lokum,poczucie spełnienia to jedne z podstawowych czynników i kryteriów oceny pracy architekta bądź projektanta wnętrz przez użytkowników.

Bogactwo styli od jakże dziś popularnego minimalistycznego, poprzez kolonialny,barokowy,vintage zwany także stylem retro,wiktoriański, art deco,ultranowoczesny,eklektyczny dodatkowo zainspirowane obecnymi trendami w projektowaniu wnętrz i mebli jak i charakterystycznymi dla różnych krajów elementów wyposażenia wnętrz pozwala nam na nieograniczony wybór który nas w pełni usatysfakcjonuje i wpasuje w nasze osobiste preferencje.Dynamicznie rozwijający się sektor jakim jest dziedzina projektowania wnętrz i mebli zadowoli najbardziej wybrednego i wymagającego klienta z ilością dostępnych gotowych mebli jak i materiałów do dekoracji i wyposażenia wnętrz.

 

Przywiązywanie dużej uwagi przy projektowaniu wnętrz do jakże ważnych czynników jakimi jest właściwy dobór materiałów, mebli, gra światłem i kolorami składa się na końcowy efekt i nie powinno być dziełem przypadku a wynikiem wspólnych pomysłów projektanta i przyszłych użytkowników.Kreatywne, pełne fantazji lub minimalistyczne wnętrza które kuszą nas swym wystrojem, pomieszczenia w których dobrze się czujemy, które odzwierciedlają naszą osobowość stanowią źródło satysfakcji i zadowolenia.

Architektura wnętrz jest jedną z najbardziej pasjonujących dziedzin która dzięki dużym możliwościom i nieograniczonej liczbie rozwiązań dzięki kreatywności osób jak projektant wnętrz, architekt wnętrz daje szerokie pole do działania. Wystrój wnętrz jest szalenie ważnym czynnikiem dla naszego osobistego samopoczucia który powinien wpływać na nas pozytywnie. Tysiące lat temu odkryto jak ważne jest otaczanie się ulubionymi przedmiotami i tym co sprawia że czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Każdy ze styli i trendów w dziedzinie jaką jest architektura wnętrz oraz projektowanie wnętrz zawiera w sobie charakterystyczne motywy, często unikalne dla danej epoki lub stylu. Nie bez znaczenia jest indywidualny talent i umiejętności osoby jak architekt wnętrz która wdraża projekt w życie.

Często umiejętne i zgrabne połączenie ze sobą wszystkich czynników i elementów wyposażenia są dużym wyzwaniem dla osób niedoświadczonych. Szczególnie użyteczne i przydatne jest zatrudnienie projektanta wnętrz wtedy kiedy mamy w planach otworzyć lokal użyteczności publicznej gdzie dobra aranżacja restauracji jest podstawą funkcjonowania i niejednokrotnie przesądza o sukcesie całości przedsięwzięcia. Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce które jednocześnie stanowi doskonały przykład dla ciekawych pod względem architektonicznym obiektów jak i może się poszczycić wieloma zabytkami na poziomie światowej architektury.

 

Kontakt
Oferta i ceny
Meble i grafika
Wizualizacje
Realizacje
Strona główna