PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Agnieszka Muszyńska

Wizualizacje

Wizualizacja,projekt wystroju wnętrz sklepu z odzieżą

 

Ultranowoczesna stylistyka wnętrza tego sklepu utrzymana w stylistyce high-tech i zdecydowanych żywych metalicznych odcieniach różu,fioletu,srebra i złota szalenie kobieca i wyróżniająca to pomieszczenie to efekt starannych przemyśleń architekta wnętrz.Poprzez połączenie owalnych i opływowych kształtów oraz eliptycznych form elementów ekspozycji sklepu,dekoracji,mebli oraz oświetlenia osiągnięto imponujący i ciekawy rezultat.Biała lśniąca powierzchnia podłogi odbija zarówno światło jak i poszczególne standy sklepowe,meble jak i wazy dekoracyjne stanowiące wyposażenie oraz wystrój wnętrz salonu.Zastosowanie przy wystroju wnętrza tego sklepu materiałów o wysokim połysku jak stal,aluminium, dekoracyjne folie, szkła i specjalistycznych farb zaproponowanych przez architekta pozwoliło na uzyskanie zadowalającego i satysfakcjonującego efektu.Charakterystyczne standy sklepowe przypominające swym kształtem owalne pudełko dekoracyjne stanowią ciekawy display dla odzieży wchodzącej w asortyment sklepu.Godnym uwagi punktem tego sklepu jest unikalny kształt lady z zastosowaniem połyskliwych, metalizujących półkul.Złote i srebrne wazony z metalowymi różami stanowią pierwiastek dekoracyjny składający się na wystrój wnętrz salonu z odzieżą.

Architektura wnętrz tego sklepu oparta na ultranowoczesnej koncepcji skierowanej do kobiet jest interesującą propozycją zagadnienia jaką jest projektowanie wnętrz komercyjnych. Projekty wnętrz sklepów ze względu na złożony charakter  i proces są dużym przedsięwzięciem zarówno dla inwestora jak i biura które podejmuje się takiego zlecenia. Odpowiednie dobranie materiałów pod kątem funkcjonalności oraz długoterminowego użytkowania to fundament zagadnienia jakim jest aranżacja wnętrz. Różowe i fioletowe odcienie farb oraz materiałów użytych w projekcie nie są dziełem przypadku w jednym z pomysłów inwestora. 

 

 

 

 

« powrót

Wizulizacja wnętrz stanowi nieodzowną składową projektu aranżacji wnętrz.Ma za swe zadanie przedstawienie koncepcji projektu jak i ukazanie wizji przyszłego wnętrza.Na rynku są dostępne dziesiątki programów służących do wizualizacji.Te najlepsze  mają zdolność wygenerowania sceny o jakości profesjonalnego zdjęcia.Im więcej detali stanowiących wyposażenie jest widocznych na wizualizacji tym prostsze jest późniejsze wdrożenie projektu w życie na poszczególnych etapach przez osoby pracujące przy adaptacji lub remoncie danych pomieszczeń czy budynku.Profesjonalna wizualizacja daje nam możliwość podejrzenia jak nasze przyszłe mieszkanie czy dom będzie wyglądało o różnych porach dnia i przy zastosowaniu różnorodnego asortymentu oświetlenia użytego w projekcie.

Połączenie nowoczesnych technik opogramowania do projektowania wnętrz z indywidualnymi zdolnościami projektanta czy architekta wnętrz obrazuje nam w jakże ważnych dla inwestora i przyszłych mieszkańców szczegółach,interesujące nas obszary pokoi,łazienek, kuchni, holi i wybranych przestrzeni.Inaczej upragnione wnętrze nam ukaże wizualizacja z użyciem, naturalnego światła dziennego i różny efekt osiągnięty zostanie przy sztucznym świetle podłogowy,ściennym i sufitowym jak i led czy halogenowym.Wizualizacja wnętrz dokładnie odzwierciedlająca przyszłe wnętrze, ukazująca zalety użytych dekoracji, modeli poszczególnych mebli,kolorystykę, oświetlenie,płytki ułatwi inwestorowi podjęcie decyzji w późniejszych zakupach wyposażenia jak i trafności dokonanego wyboru.

Dzięki specjalistycznym technikom możliwe jest dokładne odzwierciedlenie na wizualizacji na przykład faktur tkanin, tekstur płytek użytych w projekcie.Jedną z cennych zalet profesjonalnej wizualizacji jest możliwość ukazania swoistej gry cieni i świateł na wybranym obszarze dokładnie odzwierciedlającą rzeczywistość.Wizualizacja ukazująca nam dogłębnie,szczegółowo z uwzględnieniem detali poszczególnych lamp,szaf,dekoracji w pełnym zestawieniu i pod określonym kątem i wysokości z  efektami refleksów i cieniami na tle kolorów,tapet uzgodnionych  lub zasugerowanych wcześniej przez  projektanta wnętrz to również duża pomoc dla tych z Państwa którzy nie mają okazji obejrzeć na żywo wybranych elementów wyposażenia, które często jest dostępne jedynie w sklepach internetowych.

Profesjonalnie wykonana wizualizacja jest w dużej mierze ważnym kryterium oceny pracy projektanta mebli.Dzięki dużej dokładności dokładnie ukazuje artystyczne możliwości jak niezbędne detale co znacznie ułatwia wybór stronie zamawiającej meble wykonane na indywidualne zamówienie. 

Coraz większa ilość programów do wizualizacji fotorealistycznej która dokładnie oddaje wygląd przyszłego wnętrza i wiernie obrazuje jego detale jest dużym atutem i ułatwia pracę w relacji: architekt wnętrz -inwestor

Dobrze wykonana wizualizacja wnętrz dokładnie pokazuje przyszłym mieszkańcom  jego przyszły wygląd i końcowy efekt pracy projektanta wnętrz.Warto zastanowić się nad zamówieniem wizualizacji wnętrza nawet jeśli nie zdecydujecie się Państwo na projekt aranżacji wnętrza aby mieć komfort co do końcowego efektu który będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami i nie spotka nas rozczarowanie.Wizualizacja może okazać się również pomocna przy bezpośrednim wyposażaniu wnętrza od podstaw. Render wnętrz dzięki zaawansowanym technikom ułatwi podjęcie wyboru o zakupie właściwego oświetlenia dostosowanego do poszczególnych pomieszczeń.Render z fotograficzną dokładnością ukaże wybrane pomieszczenia domu,biura, pomieszczeń użyteczności publicznej. Niemal niemożliwe jest projektowanie wnętrz komercyjnych bez wizualizacji wnętrz.

Trudno wyobrazić sobie projekt aranżacji wnętrza bez dobrze wykonanego renderu. W wielu przypadkach perfekcyjnie wykonana wizualizacja wnętrz jest mylona ze zdjęciami. Ukazanie jakże ważnych elementów które składają się na wystrój wnętrz  jak faktury tkanin, tekstury płytek, drewna, dokładny kolor farby a nawet struktury i faktury tapety, tapicerki sof co jest  możliwe dzięki szczegółowej profesjonalnej wizualizacji. Widoczne na wizualizacji efekty świetlne, dekoracje, meble bardzo pomagają w dokonaniu korzystnego dla siebie wyboru dotyczącego zakupów  wyposażenia do domu , mieszkania jak i biura. Duża liczba biur projektowych w mieście Wrocław jak i Łódź oraz na terenie całego kraju dysponuje odpowiednimi programami do wykonania profesjonalnej wizualizacji wnętrz.

 

 

 

Kontakt
Oferta i ceny
Meble i grafika
Wizualizacje
Realizacje
Strona główna